تفاوت بین عسل خام و فرآوری شده چیست؟

 

عسل یک شیرین کننده طبیعی است و یک ماده غذایی است که بسیاری از مردم وقتی می خواهند سالم تر باشند آن را امتحان می کنند. با این حال ، مهم است که عسل های خود را بشناسید و برای خرید عسل طبیعی اقدام کنید. عسل خام و عسل فرآوری شده کاملاً متفاوت هستند و مزایای سلامتی بسیار متفاوتی دارند!

H:\00Hosseini\00my project\asaltabie.ir\pic02\Picosmos_Multi-Size Output\1024x1024\gettyimages-176942981-2-a8e5c2d9101bf31f1d120347473f3aa24e7c2b70-s800-c85.jpg

عسل خام چیست؟

عسل خام همانطور که از نامش پیداست طبیعی ترین شکل عسل است. این عسلی است که مستقیماً از کندوی زنبور عسل گرفته شده است – فقط با کمی فیلتر کردن مستقیم از لانه زنبوری ریخته شده است. عسل خام ارگانیک ، مانند ما در Papy’s Honey ، از سموم دفع آفات استفاده نمی کند. ما همچنین به زنبورهای خود هیچ شربت یا قندی نمی دهیم تا طعم عسل را تغییر دهد.

این بدان معناست که عسل خام یک محصول کاملاً طبیعی است. از آنجا که فرآیندها بسیار کم هستند ، مقدار بهینه آنتی اکسیدان های طبیعی را دارد.

عسل فرآوری شده چیست؟

عسل فرآوری شده – که به احتمال زیاد از سوپرمارکت خریداری می کنید – پاستوریزه و فیلتر می شود. پاستوریزاسیون مخمر طبیعی موجود در عسل را از بین می برد و باعث ماندگاری بیشتر آن می شود و فیلتراسیون ناخالصی های مختلف را از بین می برد.

تنها کاری که این محصول انجام می دهد این است که محصول را نرم تر و زیبا تر جلوه می دهد و ماندگاری بیشتری به آن می بخشد.

با این حال ، این فرایند پاستوریزاسیون اغلب آنتی اکسیدان ها ، گرده ها و آنزیم ها را از راه دور کنترل می کند. برخی از تولیدکنندگان عسل حتی عسل را رقیق کرده و شیرین کننده های مصنوعی به آن اضافه می کنند! در صورت خرید عسل ارزان قیمت ، بیشتر در معرض خطر مواجه شدن با آنها قرار خواهید گرفت.

کدام بهتر است؟

در سایت webmd گزارش شده که در حالی که عسل خام می تواند کمی گرانتر و ماندگاری کمتری داشته باشد ، اما بسیار مغذی تر از انواع فرآوری شده آن است. عسل خام دارای 31 ماده معدنی ، ویتامین ، آنزیم و 22 اسید آمینه است.

عسل تجاری مزایای مشابهی دارد ، اما بسیار سالم تر از عسل خام است. همچنین مهم است که بررسی کنید عسل تجاری هیچ گونه افزودنی اضافی ندارد. اگر برای کاهش قندها عسل خریداری می کنید ، مطمئناً می خواهید مطمئن شوید که عسل شما شیرین کننده اضافی نداشته باشد!

بهتر است منبع عسل خود را بشناسید و از فرآیندهای ایجاد آن مطلع باشید. عسل خام ارگانیک را با تمام مزایای تغذیه ای که هنوز دست نخورده است ، فراهم می کند!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − شش =