Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/likalair/public_html/asaltabie.ir/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 96

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/likalair/public_html/asaltabie.ir/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 283
درک روشهای مختلف درمان شقاق مقعدی - عسل طبیعی %

درک روشهای مختلف درمان شقاق مقعدی

آبسه های مقعدی می توانند بسیار دردناک باشند ، معمولاً زمانی رخ می دهد که عفونت در غده مقعد درمان نشود یا به اندازه کافی تهاجمی درمان نشود. با گذشت زمان ، آبسه مملو از چرک ممکن است باعث ایجاد تغییراتی در پوست اطراف مقعد شود و در نهایت منجر به مشکل حتی دردناک تری به نام شقاق مقعد شود و برای اینکه از این درد راحت شوید پیشنهاد میکنیم از درمان شقاق مقعدی با عسل استفاده کنید

H:\00Hosseini\00my project\asaltabie.ir\0refrence\شقاق مقعدی\pic\Picosmos_Convert2\2383890.jpg

عسل طبیعی بهتریه گزینه های درمانی شقاق مقعد را در اختیار بیماران قرار می دهد و هر درمانی را با توجه به نیازهای خاص هر بیمار برای تسکین علائم و نتایج مطلوب بلندمدت تنظیم می کند.

اگر شقاق مقعد دارید ، حتما از عسل طبیعی برای درمان استفاده کنید

چرا شقاق تشکیل می شود

شقاق مقعدی یک دهانه یا “تونل” است که در زیر پوست شما ایجاد می شود و معمولاً یک غده مقعدی آلوده را با بافت اطراف مقعد شما پیوند می دهد. بیشتر شقاق ها زمانی ایجاد می شوند که غده مقعدی عفونی شده و یک جیب چرکی ایجاد می کند که آبسه نامیده می شود.

با متورم شدن آبسه ، باکتری ها و مایع به بیرون از غده نفوذ کرده و به بافت های اطراف حمله کرده و مسیری شبیه تونل به مقعد ایجاد می کنند. هنگامی که تورم به مقعد می رسد ، آبسه باز می شود و تخلیه می شود و تونل (یا شقاق) غده را به مقعد متصل می کند.

تقریباً نیمی از آبسه های مقعدی شقاق تشکیل می دهند . در حالی که هرکسی می تواند آبسه مقعدی ایجاد کند ، بیشتر در افراد مبتلا به:

  • اسهال مزمن
  • کولیت
  • بیماری کرون

درمان اشعه در ناحیه مقعد

درد در اطراف مقعد یکی از شایع ترین علائم شقاق مقعد است ، اما شما همچنین می توانید علائمی مانند:

  • تورم در اطراف مقعد
  • تخلیه چرک نزدیک مقعد
  • قرمزی یا خونریزی نزدیک مقعد
  • دردی که با حرکات روده تشدید می شود
  • عفونت همچنین ممکن است باعث تب و لرز شود.

درمان شقاق مقعدی

شقاق های مقعدی به خودی خود بهبود نمی یابند و هیچ دارویی برای کمک به بسته شدن یا بهبودی تونل وجود ندارد. دکتر تارلو بسته به آناتومی و عوامل دیگر ، از تکنیک های متفاوتی برای درمان شقاق مقعد استفاده می کند.

شقاقوتومی

شقاقوتومی یک روش پزشکی است که شقاق را باز می کند و اجازه می دهد تا ناحیه “از داخل به بیرون” بهبود یابد.

شقاقتومی یکی از رایج ترین روش های درمان شقاق مقعد است و می توان این روش را به صورت سرپایی و با آرام بخش انجام داد.

اما یک عامل محدود کننده وجود دارد: برای استفاده از این تکنیک ، شقاق باید از اسفنکتر مقعد دورتر قرار گیرد تا از عوارض احتمالی مانند بی اختیاری مدفوع جلوگیری شود.

ستون

اگر شقاق بسیار نزدیک به اسفنکتر مقعد باشد (یا حتی آن را شامل شود) ، دکتر تارلو ممکن است از ستون (که گاهی اوقات بخیه ستون نیز نامیده می شود ) استفاده کند. ستون نوع خاصی از بخیه است که برای باز نگه داشتن شقاق مورد استفاده قرار می گیرد تا بتواند خود به خود بهبود یابد ، بدون آنکه نیاز به برش یا آسیب ماهیچه های اسفنکتر باشد.

لیفت

LIFT (Ligation of Intersphincteric Fistula Tract) یک درمان دو مرحله ای برای شقاق های پیچیده تر است. LIFT به جراح اجازه می دهد تا به شقاق بین ماهیچه های اسفنکتر دسترسی پیدا کند و از بریدن آنها جلوگیری کند.

ابتدا ستون در مجاری شقاق قرار می گیرد و مجبور می شود با گذشت زمان پهن شود. چند هفته بعد ، دکتر تارلو بافت عفونی را برداشته و دهانه شقاق داخلی را می بندد

پلاگین شقاق

روش پلاگین شقاق از روش کمی متفاوت برای بستن دهانه تونل استفاده می کند. این تکنیک از یک پلاگین متشکل از یک ماده مهندسی بیولوژیکی استفاده می کند. هنگامی که پلاگین در داخل شقاق قرار می گیرد ، واکنش های شفا دهنده طبیعی را تحریک می کند که به بدن شما نشان می دهد بافت جدید و سالم در سراسر شاخه رشد می کند و دهانه را بسته می کند.

پلاگین را می توان در طی یک عمل سرپایی قرار داد و مانند سایر تکنیک ها ، قرار دادن پلاگین به ماهیچه اسفنکتر آسیب نمی رساند.

برخی از بیماران برای درمان شقاق مقعدی از از عسل طبیعی استفاده می کنند و هر درمانی را با نیازهای منحصر به فرد هر بیمار مطابقت دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان شقاق با عسل طبیعی و یا خرید عسل طبیعی به سایت عسل طبیعی یا سایت familydoctor مراجعه کنید

/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − هجده =