درمان زخم دهانه رحم

اگر در مورد دهانه رحم یا سلامت دهانه رحم خود س questionsالی دارید ، می دانیم که این یک زمان نگران کننده است. ما یک مرکز اطلاعات و پشتیبانی ایجاد کرده ایم که موضوعاتی از جمله HPV و غربالگری دهانه رحم را پوشش می دهد.

 

اکتروپیون دهانه رحم چیست؟

زخم دهانه رحم شایع و بی ضرر است. این بیماری با سرطان دهانه رحم یا هر بیماری دیگری که باعث سرطان شود ارتباط ندارد.

 

اکتروپیون دهانه رحم زمانی اتفاق می افتد که سلول ها از داخل کانال دهانه رحم (سلول های غده ای) در سطح خارجی دهانه رحم (منطقه تحول) وجود داشته باشند. سلولهای غده ای قرمز هستند ، بنابراین ممکن است این ناحیه قرمز به نظر برسد.

 

دهانه رحم

تصویر کانال دهانه رحم ، دهانه رحم و واژن را نشان می دهد.  این یک برچسب دارد که به منطقه تحول در پایین دهانه رحم اشاره دارد ، جایی که معمولاً خارج رحم رحم اتفاق می افتد.

 

اگر اکتروپیون گردنی داشته باشید ، پرستار شما معمولاً می تواند آن را هنگام غربالگری دهانه رحم (آزمایش اسمیر) مشاهده کند . در گذشته ممکن است شما آن را تحت عنوان فرسایش دهانه رحم شنیده باشید ، اما در حال حاضر به آن ectropion cervical یا eversion cervical می گویند.

 

چگونه به زخم دهانه رحم مبتلا می شوید؟

بسیاری از افراد با اکتروپیون دهانه رحم متولد می شوند ، اما می تواند ناشی از تغییرات هورمونی باشد. این بدان معناست که اگر این موارد را داشته باشید به احتمال زیاد بیشتر است:

جوان تر

دوران بلوغ

باردار

مصرف قرص ضد بارداری.

علائم اکتروپیون گردن رحم

اکتروپیون دهانه رحم برای اکثر خانم ها مشکلی ایجاد نمی کند. معمولاً بدون درمان از بین می رود.

 

با این حال ، سلول های داخل کانال دهانه رحم به راحتی خونریزی می کنند و می توانند مخاط بیشتری نسبت به سلول های خارج تولید کنند. این بدان معنی است که اکتروپیون گردنی ممکن است باعث موارد زیر شود:

 

لکه بینی (خونریزی کم) ، ترشح یا درد در حین یا بعد از رابطه جنسی

درد یا لکه بینی در حین یا بعد از غربالگری دهانه رحم.

اگر هر یک از این علائم برای شما مشکل ایجاد کند ، روش های درمانی وجود دارد که ممکن است کمک کند. اگر قرص ضد بارداری می خورید ، گاهی تغییر روش پیشگیری از بارداری می تواند به مدیریت رحم رحم کمک کند. پزشک عمومی می تواند در این مورد با شما صحبت کند و در صورت لزوم شما را برای معالجه بیشتر ارجاع دهد.

 

درمان اکتروپیون گردن رحم

اگر تصمیم به درمان دارید ، این معمولاً در یک کلینیک کولپوسکوپی خواهد بود. درمان سلولهای غده را مهر و موم می کند تا خونریزی متوقف شود. به این کار کوتر گفته می شود.

 

3 گزینه درمانی وجود دارد:

اولین گزینه با استفاده از جریان الکتریکی (دیاترمی) لایه رویی گردن رحم را مکش می کند. با بی حسی موضعی انجام می شود. این متداول ترین روش مورد استفاده است.

گزینه دوم cryocautery نام دارد. از اسپری سرد برای مکش سلولهای غده ای استفاده می کند. معمولاً به بی حس کننده موضعی احتیاج نخواهید داشت.

آخرین گزینه از نیترات نقره برای مکمل سلولهای غده ای استفاده می کند. معمولاً به بی حس کننده موضعی احتیاج نخواهید داشت.

 

بعد از درمان

بعد از این درمان ها ، ممکن است مقداری خونریزی یا ترشح داشته باشید. همچنین ممکن است دردی شبیه به عادت ماهانه احساس کنید. پس از درمان معمولاً حدود 4 هفته طول می کشد تا بهبود یابد. در این مدت از تامپون استفاده نکنید و رابطه جنسی نفوذی نداشته باشید تا از خطر عفونت جلوگیری کنید.

 

مشکلات پس از درمان معمول نیستند ، اما اگر موارد زیر را دارید با پزشک عمومی مشورت کنید:

درد شدیدی که پس از استفاده از مسکن ها برطرف نمی شود

خونریزی شدید

ترشحات واژن که بوی بد می دهد.

اگر مشکلی دارید که ما در اینجا به آنها اشاره نمی کنیم یا نگران چیز دیگری هستیم ، با ما تماس بگیرید 0808 802 8000 .

 

به یاد داشته باشید ، گاهی اوقات درمان علائم را از بین نمی برد یا فقط برای مدت کوتاهی از بین می رود. اگر بعد از درمان اکتروپیون دهانه رحم همچنان شما را آزار می دهد ، با پزشک عمومی خود صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − هفت =