Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/likalair/public_html/asaltabie.ir/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 96

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/likalair/public_html/asaltabie.ir/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 283
شایع ترین علل شقاق مقعدی - عسل طبیعی %

شایع ترین علل شقاق مقعدی

سالانه حدود 250،000 نفر در ایالات متحده با شقاق مقعدی تشخیص داده می شوند که آنها را به مشکلی نسبتاً شایع در افراد در هر سنی تبدیل می کند. ممکن است دانستن زمان درمان – و نحوه جلوگیری از ایجاد شکاف در وهله اول دشوار باشد ولی با درمان شقاق مقعدی با عسل راه شما آسان خواهد شد.

H:\00Hosseini\00my project\asaltabie.ir\0refrence\شقاق مقعدی\pic\Picosmos_Convert2\Fissure-FAQs-1024x536.jpg

سایت عسل طبیعی ، دارای عسل های درمانی سفارشی است که به بیماران در هر سنی کمک کند علائم خود را تسکین دهند. اگر فکر می کنید ممکن است دچار شکاف مقعد شوید – یا اگر دوست دارید بدانید به دنبال چه علائمی باشید – ما پاسخ ها را داریم.

شقاق مقعدی تعریف شده است

مقعد یک اسفنکتر است که مانند یک دهانه الاستیک است و اجازه می دهد حرکات روده از بدن شما عبور کند. شقاق مقعد ، پارگی کوچکی است که در اثر کشش و فشار بیش از حد در نزدیک مقعد ایجاد می شود. شکاف هایی در پوشش داخلی مقعد ایجاد می شود که بیشتر در قسمت جلو یا عقب ایجاد می شود.

شقاق مقعدی می تواند هر فردی را در هر سنی تحت تأثیر قرار دهد ، اما بیشتر در بیماران اطفال و در افراد میانسال و بزرگتر شایع است .

سایر علل و عوامل خطر عبارتند از:

  • یبوست مزمن
  • بیماری التهابی روده
  • چاقی
  • بیماریهای مقاربتی مانند تبخال ، سفلیس یا HIV
  • بیماری سل
  • بیماری تیرویید

شایع ترین علامت شقاق مقعدی درد هنگام دفع مدفوع است. برخی از سطوح درد و ناراحتی می تواند یک یا دو ساعت پس از آن ادامه یابد . بسیاری از افراد نیز دچار خونریزی می شوند. با ترمیم شکاف یا تمیز نکردن ناحیه مناسب ، خارش و سوزش می تواند رخ دهد.

علل شقاق مقعد

حرکات سخت روده شایع ترین علت ایجاد شقاق مقعدی است. در حالی که مدفوع نرم و نرم می تواند با باز شدن طبیعی مقعد مطابقت داشته باشد ، مدفوع سفت ، خشک و فشرده چیز زیادی ندارد. هنگامی که مدفوع دفع می شود ، فشار بیشتری بر مقعد وارد می کند و باعث می شود که اسفنکتر بیش از حد طبیعی خود کشیده شود.

کشش بافت غشا را پاره می کند و در نتیجه باعث درد و خونریزی می شود.

به ندرت ، یک شکاف مقعدی می تواند در نتیجه اسهال یا شل شدن روده ایجاد شود.

در این مورد ، حرکات مکرر روده می تواند بافت را تحریک کرده و باعث اشک ریز شود. همچنین ممکن است شکاف ها در نتیجه زایمان طبیعی ایجاد شوند. صرف نظر از علت ، علائم اولیه – درد و خونریزی – یکسان است.

شقاق مزمن

وقتی پوست خود را پاره می کنیم ، با محافظت از آن به بهبود سریع آن کمک می کنیم. اما با شکاف مقعد ، ما واقعاً چنین گزینه ای نداریم. دفعه بعد که مدفوع انجام می دهیم ، شکاف دوباره کشیده می شود و بهبود آن بسیار سخت تر می شود.

در همان زمان ، ماهیچه اسفنکتر در ناحیه اشک تحریک می شود و در نتیجه اسپاسم عضلانی باعث می شود که اشک بیشتر دور شود.

اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد ، اما بیشتر شقاق مقعد به مرور زمان ، معمولاً در چند هفته بهبود می یابد . با این حال ، گاهی اوقات ، چرخه مکرر کشش ، تحریک و اسپاسم منجر به یک بیماری مزمن می شود ، جایی که شقاق مقعد به طور مکرر رخ می دهد یا هشت هفته یا بیشتر طول می کشد.

در واقع ، برخی آمارها می گویند حدود 40 درصد از بیماران مبتلا به شقاق مقعد دچار مشکل مزمن می شوند.

درمان شقاق مقعد

بیشتر شقاق های مقعدی با گذشت زمان بهبود می یابند ، اما گاهی اوقات به کمی کمک نیاز دارند. افزایش فیبر غذایی و نوشیدن آب بیشتر می تواند به نرم شدن مدفوع شما کمک کند ، بنابراین اسفنکتر مقعدی را از حد طبیعی خود خارج نمی کند. نرم کننده مدفوع بدون نسخه نیز ممکن است کمک کند.

دکتر ممکن است مسدود کننده های کانال کلسیم را برای بهبود جریان خون در ناحیه تجویز کند ، بنابراین بهبود سریعتر اتفاق می افتد ، یا ممکن است تزریق بوتاکس را برای کاهش اسپاسم عضلات داخل و اطراف اسفنکتر توصیه کند.

وقتی این مراحل شقاق مزمن مقعد را برطرف نمی کند ، دکتر تارلو ممکن است یک عمل جراحی به نام اسفنکتروتومی را توصیه کند. در این روش ، یک برش کوچک در عضله اسفنکتر ایجاد می شود و فشار بر روی اسفنکتر را کاهش می دهد تا بتواند بهبود یابد.

علائم را بررسی کنید

شقاق مقعدی علت شایع حرکات روده ای خونین است ، اما تنها علت آن نیست. سرطان روده بزرگ همچنین باعث ایجاد خون در مدفوع می شود و بواسیر ، عفونت ها و سایر مشکلات زمینه ای نیز همینطور.

اگر به طور منظم دفع مدفوع دارید یا هنگام حرکت روده درد دارید ، مهم است که بلافاصله علائم خود را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که بهترین درمان را در اسرع وقت انجام می دهید. برای برنامه ریزی ویزیت یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان شقاق مقعد ، از عسل های طبیعی این سایت بصورت آنلاین خریداری و استفاده کنید .

برای اطلاعات بیشتر سایت pennmedicine اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار میدهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 3 =