بهترین درمان شقاق مقعد بدون جراحی

درمان های مختلفی برای شقاق مقعد وجود دارد.

هنگامی که یک زن 32 ساله با یبوست متوسط ​​متوجه خونریزی جزئی و مدفوع دردناک برای هفته ها شد ، از گزینه های مراقبت از خود صرف نظر کرد و با یک متخصص تماس گرفت.

او می خواست بداند آیا جراحی شقاق تنها راهی است که برای او باقی مانده است (در اصل درمان شقاق مقعدی با عسل درمان بهتری است). او همچنین مشتاق بود بداند که آیا درمان با درمان شقاق ، بارداری او را که چند ماه بعد از آن برنامه ریزی کرده بود ، پیچیده می کند یا خیر.

H:\00Hosseini\00my project\asaltabie.ir\0refrence\شقاق مقعدی\pic\Picosmos_Convert2\2272825.jpg

جراحی درمان شقاق تنها گزینه نیست

جراحی شقاق مقعد تنها گزینه نیست. چندین درمان محافظه کارتر وجود دارد که بیمار باید ابتدا آنها را امتحان کند. به هر حال ، شما جراحی درمان شقاق را انجام می دهید که همیشه برای ترمیم شکاف مراجعه می کنید.

اگرچه زایمان و زایمان به طور بالقوه می تواند خطرات بیشتری را به همراه داشته باشد ، اما در ابتدا بارداری نباید مشکلی باشد.

شقاق مقعدی چیست؟

شقاق مقعد ، پارگی های کوچکی در پوست پوشاننده مقعد است. بیشتر شقاق ها اغلب ناشی از فشار ناشی از یبوست هنگام دفع مدفوع است. این به طور معمول باعث درد و خونریزی ناشی از سفت شدن مدفوع در حین دفع می شود.

با این حال ، اغلب شقاق مقعد در صورت درمان یبوست طی چند هفته بهبود می یابد و برای نرم شدن مدفوع گام برمی دارد.

افزودن فیبر بیشتر به رژیم غذایی منطقی است

اطمینان حاصل کنید که فیبر را به رژیم غذایی اضافه می کنید تا مدفوع شما نرم شود.

مدفوع راحت تر دفع می شود زیرا فیبر به نرم شدن مدفوع کمک می کند و در نتیجه حرکات روده را عادی می کند.

به طور معمول ، ما روزانه 25-30 گرم فیبر نیاز داریم. آجیل ، سبزیجات ، میوه ها و غلات کامل منابع خوبی از فیبر در رژیم غذایی هستند. در غیر این صورت ، می توانید در مورد استفاده از مکمل های فیبر با پزشک مشورت کنید.

راههای دیگر غلبه بر یبوست

نوشیدن مقدار زیادی مایعات و ورزش جدا از افزایش فیبر موجود در رژیم غذایی منطقی خواهد بود. مصرف کافی مایعات برای جلوگیری از یبوست بسیار مفید است. ورزش منظم می تواند به شما در درمان شقاق مقعد کمک کند زیرا باعث افزایش جریان در سراسر بدن می شود.

حرکات منظم روده نیز به دلیل ورزش ترویج می شود. با این حال ، هنگام حرکات روده فشار وارد نکنید. این می تواند به فشار بیفزاید و شقاق مقعدی را که شروع به التیام کرده بود ، دوباره باز کند. فشار اضافی نیز برای ایجاد پارگی جدید یافت می شود.

نسخه های پزشکی شقاق مقعد را امتحان کنید

چندین داروی تجویزی وجود دارد که برای درمان شقاق مقعد مفید است. کرم های دارویی نیز برای تسکین ناراحتی هنگام بهبود شقاق وجود دارد. داروهای موضعی همچنین باعث شل شدن ماهیچه ها و گسترش عروق خونی می شوند تا جریان خون بیشتری را در شقاق مقعد ایجاد کنند. این به نوبه خود باعث بهبود در کنار کاهش فشار در اسفنکتر مقعد و کاهش درد می شود.

سایت medicinenet.com اطلاعات خوبی در مورد درمان های طبیعی شقاق مقعدی ارائه میکند

جراحی درمان شقاق مقعدی

شقاق مقعدی مداوم که بهبود نمی یابد نیاز به جراحی درمان شقاق دارد. جراحی درمان شقاق معمولاً شامل برش بخش کوچکی از ماهیچه اسفنکتر مقعدی به منظور کاهش درد و اسپاسم برای ترویج بهبود است.

با این حال ، حاملگی پس از جراحی درمان شقاق عوارضی ندارد. با این حال ، توجه داشته باشید که جراحی درمان شقاق تا حدی شامل تقسیم عضله اسفنکتر داخلی مقعد است. ترومای بیشتر ، که ممکن است در حین زایمان یا زایمان به عضله وارد شود ، مانند پارگی یا اپیزیوتومی ، می تواند به طور بالقوه آسیب بیشتری به اسفنکتر مقعدی وارد کند و همچنین منجر به بی اختیاری مدفوع شود.

درمان پیشرفته FDA آمریکا با لیزر برای شقاق مقعد

درمان های لیزری برای شقاق مقعد شامل هیچ قیچی ، تیغ جراحی یا مواد بخیه نمی شود. این روش در عرض یک ساعت به پایان می رسد و شما می توانید همان روز پیاده روی کنید.

درد کمی در حین و بعد از عمل وجود دارد و عود این مشکل وجود ندارد. در حالی که جراحی شایع درمان شایع در بیشتر موارد به یک ماه استراحت در تختخواب نیاز دارد ، استراحت در بستر بعد از درمان با لیزر فقط 2 روز است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + ده =