بهتر است به جای جراحی شقاق مقعدی از روشهای طبیعی استفاده کنید

شقاق مقعدی مقعدی اساساً یک ارتباط غیرطبیعی بین پوست نزدیک مقعد و پوشش داخلی مجرای مقعد است. شقاق مقعدی های مقعدی عموماً توسط آبسه هایی ایجاد می شوند که در مجرای مقعد ایجاد می شوند و درمان شقاق مقعدی با عسل یکی از درمان های عالی است.

این مجموعه چرک در نهایت می تواند روی پوست تخلیه شود یا از طریق عمل ایجاد شود. شقاق مقعدی های مقعدی معمولاً زمانی ایجاد می شوند که مجرای ایجاد شده توسط چرک به سطح پوست باز بماند.

جراحی شقاق مقعدی مقعدی گزینه ای است که برای بستن این دستگاه در دسترس است. تنها فایده جراحی شقاق مقعدی مقعدی این است که اگر عمل به خوبی پیش برود ، هیچ گونه عفونت یا دردی وجود نخواهد داشت. علاوه بر این ، همچنین مشاهده می شود که علائم معمولاً بدون عمل بدتر می شوند. با این حال ، جراحی و بهبود آسان نیست و عوارضی وجود دارد که با عمل همراه است.

H:\00Hosseini\00my project\asaltabie.ir\0refrence\شقاق مقعدی\pic\Picosmos_Convert2\2262042.jpg

مداخله جراحی شقاق مقعدی مقعدی

شقاق مقعدی های مقعدی به طور کلی به خودی خود بهبود نمی یابند. مداخله جراحی بیشتر برای درمان این مشکل مورد نیاز است. جراحی شقاق مقعدی مقعدی که معمولاً تحت تأثیر بیهوشی عمومی انجام می شود ، به طور معمول حدود 30 دقیقه زمان می برد تا تکمیل شود. با این وجود ، به منظور کاهش خطر ابتلا به بی اختیاری روده ، مداخله جراحی ممکن است شما را مجبور به انجام بسیاری از عملیات در طی یک دوره چند ماهه کند.

انواع جراحی مورد نیاز برای شقاق مقعدی مقعدی

نوع خاصی از جراحی شقاق مقعدی مقعدی که مورد نیاز است بستگی به محل شقاق مقعدی دارد. محل های معمول شقاق مقعدی مقعدی در زیر عضلات اسفنکتر مقعدی ، از طریق عضله اسفنکتر مقعدی یا بالای ماهیچه اسفنکتر مقعدی قرار دارد.

جراح شقاق مقعدی را روی پوست باز می کند و آن را در معرض دید قرار می دهد تا در صورت وجود شقاق مقعدی مقعدی در زیر یا از قسمت تحتانی عضله اسفنکتر مقعدی عبور کند ، با بافت سالم اطراف بهبود یابد.

جراح ممکن است بخیه های ستون مخصوصی را در شقاق مقعدی قرار دهد تا چرک به راحتی تخلیه شود ، در صورتی که شقاق مقعدی های مقعدی دارای شاخه هایی هستند که از قسمت بالای ماهیچه اسفنکتر مقعدی عبور می کنند.

برخی شقاق مقعدی های مقعدی برای درمان پلاک هایی که از بافت روده خوک ساخته شده اند مناسب هستند. در چنین مواردی نیازی به ایجاد برش در عضله اسفنکتر مقعدی نیست.

اگرچه این مورد نادر است ، اما بیمارانی که شقاق مقعدی مقعدی آنها به بالای ماهیچه اسفنکتر مقعد رسیده است ، باید تحت عمل جراحی کولستومی موقت قرار بگیرند.

عوارض ناشی از جراحی شقاق مقعدی مقعد

شایع ترین عوارض ناشی از جراحی شقاق مقعدی مقعد شامل موارد زیر است.

 • بی اختیاری روده
 • دفع غیرارادی مدفوع شل
 • عبور غیر ارادی باد
 • مشکل در دفع ادرار
 • زخم ناخوشایند
 • خون ریزی
 • درد

بهبودی پس از جراحی شقاق مقعدی مقعد

اگرچه بیماران می توانند همان روز پس از جراحی شقاق مقعدی مقعدی به خانه بازگردند ، اما باید در چند روز اول استراحت کنند. به منظور کمک به ترمیم زخم ، به بیماران توصیه می شود تا حد امکان راه بروند. به طور معمول برش می تواند چندین هفته طول بکشد تا به طور کامل بهبود یابد

. تا آن زمان بیماران ملزم به استفاده از پد پانسمان هستند. طبق توصیه تیم مراقبت های بهداشتی ، ورزش منظم باید رعایت شود و در بازگشت هرچه زودتر به فعالیت های عادی مفید است. با این حال ، حتی پس از این همه کار سخت در تعداد کمی از موارد شقاق مقعدی مقعد ، ممکن است مشکل عود کند.

پیشرفته ترین درمان لیزری برای شقاق مقعدی های مقعدی

بسته شدن شقاق مقعدی مقعدی با لیزر یکی از پیشرفته ترین روش های درمان اسفنکتر برای شقاق مقعدی ها است . در طی این درمان بسته شدن اولیه شقاق مقعدی با کمک انرژی لیزر ساطع شده توسط یک فیبر شعاعی حاصل می شود.

این باعث کوچک شدن بافت اطراف فیبر می شود تا مسیر را ببندد. درمان شقاق مقعدی مقعدی با لیزر ایمن و حداقل تهاجمی است. این یک روش نسبتاً ساده برای نجات اسفنکتر است که بیشترین شانس موفقیت را دارد. اطلاعات مشخص در سایت patient در مورد شقاق مقعدی وجود دارد که توصیه میکنم مطالعه کنید.

مزایای لیزر درمانی برای شقاق مقعدی

 • شامل برش نمی شود
 • بدون خونریزی
 • درمان بدون درد
 • نیازی به لباس پوشیدن نیست
 • نیازی به بستری شدن ندارد
 • روز بعد به سر کار برگردید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − سه =