آیا عسل برای شما بهتر از شکر است؟

متخصصان تغذیه ، دانشمندان و محققان به طور گسترده ای بحث کرده اند که آیا یکی از دیگری بهتر است ، قند یا عسل. نتیجه همیشه یکسان نبوده است. در اینجا دلایلی وجود دارد که ما معتقدیم عسل و خرید عسل طبیعی جایگزین سالم تری است.

H:\00Hosseini\00my project\asaltabie.ir\pic02\Picosmos_Multi-Size Output\1024x1024\honey-for-pregnant-women-770x402.jpg

گلوکز و فروکتوز

بدن انسان بیشتر غذاها را به گلوکز تجزیه می کند و از این ماده برای تولید سوخت استفاده می کند. تجزیه برخی از غذاها راحت تر از بقیه است. به عنوان مثال ، کربوهیدرات ها بیشتر طول می کشد.

شکر از 50٪ گلوکز و 50٪ فروکتوز – شیرین کننده موجود در میوه ها – تشکیل شده است. به سرعت تجزیه می شود و باعث افزایش قند خون می شود. از این رو چرا خوردن چیزی که حاوی قند است به شما انرژی سریع می دهد. خطر در اینجا این است که هر گلوکی که بدن از آن استفاده نمی کند به کالری تبدیل می شود ، در غیر این صورت چربی نامیده می شود.

از سوی دیگر ، عسل حدود 31٪ گلوکز ، 38٪ فروکتوز 17٪ آب ، 7٪ مالتوز و مقادیر کمی تری ساکاریدها ، ویتامین ها ، مواد معدنی و سایر کربوهیدرات ها است. تجزیه این ترکیب بیشتر از قند به طول می انجامد و گلوکز فوری کمتری ایجاد می کند و در نتیجه کالری اضافی کمتری ایجاد می شود.

عسل حاوی عناصر غذایی بیشتری است

زنبورها از گیاه به گیاه دیگر سفر می کنند و گرده را جمع آوری می کنند و سپس به عسل تبدیل می شود. در طول راه ، آنها همچنین عناصر کمیاب از مواد معدنی ، ویتامین ها و آنزیم ها را جمع آوری می کنند. همه اینها می تواند مزایای سلامتی بیشتری را هنگام مصرف عسل برای ما به همراه داشته باشد. عسل دارای آنتی اکسیدان هایی است که به فلاونوئیدها معروف هستند و می توانند بدن را از آسیب اکسیداتیو محافظت کنند. عسل همچنین نسبت به شکر کمتر پردازش می شود و می توان آن را به صورت خام مصرف کرد و باعث افزایش بیشتر ظرفیت تغذیه ای آن شد.

مزه و ماده

شکر بیشتر به شکل دانه ای یا مایع استفاده می شود. عسل دارای بافت ضخیم و چسبناک است که آن را به عنوان آغشته به نان یا نان تست مناسب می کند. در گذشته ، به دلیل قوام ، از آن به عنوان محلول سوختگی و کاهش سرفه و گلودرد استفاده می شد.

عسل در مقابل شکر

بر اساس ترکیب ، مواد معدنی اضافی ، فرآوری ، قوام و طعم کمتر ، عسل جایگزین سالم تری برای شکر است. عسل خام ارگانیک پاپی طبیعی ، غیر پاستوریزه ، بدون فیلتر و عاری از مواد افزودنی ، پرکننده و سایر مواد سمی است. چرا امروز برخی را مانند عسل هیمالیا در سایت qtrove آنلاین سفارش نمی دهید؟

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 12 =