آیا شقاق مقعدی بدون جراحی قابل درمان است؟

آیا می توان شقاق مقعدی را بدون جراحی درمان کرد؟ جراحی رایج ترین روش درمان شقاق مقعدی است زیرا برای اکثر افراد به خودی خود درمان نمی شود … درمان شقاق مقعدی روش های مختلفی مانند درمان شقاق مقعدی با عسل دارد. بهترین روش برای شما به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند:

H:\00Hosseini\00my project\asaltabie.ir\0refrence\شقاق مقعدی\pic\Picosmos_Convert2\2256378.jpg

موقعیت شقاق مقعدی

اگر شقاق مقعدی تک کانالی باشد

اگر در جهات مختلف شاخه داشته باشد

بهترین درمان شقاق مقعدی مناسب برای شما پس از معاینه کامل ناحیه آسیب دیده توسط پزشک تعیین می شود.

پزشکان تمایل دارند از جراحی شقاق مقعدی به دلیل خطر ایجاد شده در آن اجتناب کنند. خطر این است که در حین عمل جراحی ، احتمال آسیب ماهیچه های اسفنکتر و از دست دادن کنترل روده وجود دارد. آره. کاملا ترسناک است!

اما در واقع چند گزینه وجود دارد که شامل حداقل/عدم قطع اسفنکترهای مقعدی می شود.

در زیر چند گزینه ذکر شده است که خطر آسیب پذیری کمتری به ماهیچه اسفنکتر (بی اختیاری روده) دارند ، که به این معنی است که هیچ برشی در این مورد وجود ندارد.

درمان لیزری پیشرفته

اگر به دنبال بهبود شقاق مقعدی بدون جراحی هستید ، لیزر گزینه ایده آل است .

به طور خلاصه ، یک پرتو کوچک لیزر برای آب بندی شقاق مقعدی استفاده می شود. لیزر درمانی شقاق مقعدی یکی از پیشرفته ترین روش های درمان شقاق مقعدی است که هیچ خطری برای سلامتی ندارد. این یک درمان فوق سریع است که در آن بیمار مجبور نیست در بیمارستان بستری شود.

تکنیک تخلیه آندوسکوپی

برداشتن آندوسکوپی یک روش عالی برای درمان شقاق مقعدی بدون جراحی است .

یک آندوسکوپ ، یک لوله با دوربین در انتها ، در شقاق مقعدی قرار می گیرد. سپس شقاق مقعدی با کمک الکترودی که از آندوسکوپ عبور می کند مهر و موم می شود.

روش برداشتن آندوسکوپی یک روش کاملاً موثر است که خطری برای ایمنی و بی اختیاری روده شما ندارد.

روش SETON

جراح شما ممکن است قرار دادن ستون را به عنوان اولین مرحله درمان شقاق مقعدی بدون جراحی توصیه کند .

اگر شقاق مقعدی شما از قسمت قابل توجهی از ماهیچه اسفنکتر مقعد عبور می کند ، از این روش استفاده می شود. ستون یک تکه نخ جراحی است که در شقاق مقعدی باقی مانده است تا برای چندین هفته باز بماند.

این روش به تخلیه و بهبود شقاق مقعدی کمک می کند در حالی که نیازی به برش ماهیچه های اسفنکتر نیست. یک ستون شل باعث تخلیه شقاق مقعدی می شود اما آن را درمان نمی کند. به منظور درمان شقاق مقعدی ، جراحان از ستون های سفت تری استفاده می کنند که به آرامی شقاق مقعدی را قطع می کنند.

کل فرایند ممکن است شامل چندین روش باشد که جراح شما می تواند به بهترین نحو توضیح دهد. جراح شما ممکن است بسته به مشاهدات خود از شقاق مقعدی ، روش متفاوتی را نیز پیشنهاد کند. مشاهدات بیشتر در مورد شقاق مقعدی را در سایت betterhealth.vic.gov.au ببینید

تکنیک فلپ پیشرفت

اگر شقاق مقعدی از عضله اسفنکتر مقعد عبور می کند ، جراحان این روش را در نظر می گیرند. این روش شقاق مقعدی را بریده و خارج می کند. سوراخی که وارد روده می شود بعداً با فلپ بافت پوشانده می شود. فلپ بافتی که برای پوشاندن سوراخ استفاده می شود از قسمتهای داخلی راست روده برداشته می شود.

ما درک می کنیم که این روش شامل جراحی شقاق مقعدی است ، اما شامل برش ماهیچه های اسفنکتر مقعد نمی شود. بنابراین ، این روش در مقایسه با شقاق مقعدیوتومی هیچ خطری برای بی اختیاری روده ندارد.

لیزر درمانی پیشرفته شقاق مقعدی

همانطور که از نامش مشخص است ، پیشرفته ترین درمان های لیزری برای شقاق مقعدی ، شقاق و غیره است. این درمان ، همانطور که در بالا ذکر شد ، بدون حداقل خطرات است که شامل بستری شدن نمی شود.

لیزر درمانی شقاق مقعدی با لیزر برخلاف برخی از روشهای جراحی دردناک رایج ، سریع و تقریبا بدون درد است.

لطفا نظرات و افکار ارزشمند خود را در کادر نظر زیر بنویسید. دوست داریم بیشتر از شما بشنویم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =