شقاق مقعد – چه موقع به پزشک مراجعه کنیم!

شقاق مقعد پارگی بیضی شکل کوچک در نازک، بافت نرم و مرطوب است که خطوط مقعد باز است. این یک بیماری شایع است که می تواند برای هر کسی صرف نظر از جنسیت و سن رخ دهد.

شقاق عموماً با درد شدید و خونریزی در حین دفع همراه است که پیشنهاد ما استفاده از درمان شقاق مقعدی با عسل است. اکثر بیماری شقاق را می توان با درمان های ساده یا در برخی موارد با درمان های خانگی درمان کرد. ممکن است این حالت ساده به نظر برسد و اگر فکر می کنید نیازی به مشورت با پزشک ندارید ، در اشتباه هستید.

به منظور کمک به تصمیم گیری آگاهانه ، ما می خواهیم مختصری در مورد شکاف ها به شما ارائه دهیم.

H:\00Hosseini\00my project\asaltabie.ir\0refrence\شقاق مقعدی\pic\Picosmos_Convert2\fistulectomy-treat-anal-fistula-los-angeles-640x300.jpg

علائم

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، درد و خونریزی شایع ترین علائم شقاق مقعد است. بیشتر بیماران از ترس درد و خونریزی از اجابت مزاج اجتناب می کنند و منجر به عوارض می شوند.

درد فقط در حین حرکت روده نیست ، بلکه بعد از آن نیز از چند دقیقه تا چند ساعت طول می کشد. این علائم اغلب بین حرکات روده دیده نمی شود. مراقب خارش و سوزش اطراف مقعد باشید زیرا ممکن است نشانه ای از شکاف باشد. همیشه بهتر است هنگام مشاهده هر یک از این علائم با پزشک مشورت کنید تا بتوانید آن را در جوانه خفه کنید.

توقف علت (علل)

درک علل به شما در جلوگیری موثرتر از شقاق مقعد کمک می کند.

علت اصلی ناشی از آسیب ناشی از پوشش داخلی مقعد است

حرکت روده خشک یا اسهال طولانی مدت می تواند باعث شکاف مقعد شود

یبوست منجر به فشار در حین اجابت مزاج می شود که می تواند منجر به شقاق شود

مقاربت مقعدی نیز می تواند دلیلی برای شقاق باشد

خط مقعد می تواند در دوران بارداری پاره شود و باعث ایجاد شکاف مقعد شود

ممکن است چند علت اجتناب ناپذیر وجود داشته باشد ، اما بهتر است در صورت مواجهه با هر یک از این دلایل هوشیار باشید. آن را با علائم مطابقت دهید و برای نتایج بهتر و سریعتر با پزشک مشورت کنید.

ما به دکتر می رویم (عوارض)

مانند هر بیماری دیگر ، شقاق مقعد نیز عوارض خاص خود را دارد.

برخی از شقاق ها آنقدر سرسخت هستند که فقط از التیام خودداری می کنند. اگر بهبودی بیش از دو ماه طول بکشد ، این یک عارضه است.

هنگامی که شما در چنگال شقاق مقعدی قرار گرفتید ، مستعد ابتلا به دیگری هستید.

پارگی گاهی ممکن است به ماهیچه های اطراف نیز کشیده شود و بهبود آن شدیدتر شود و باعث ایجاد ناراحتی شود.

در صورت مشاهده هر یک از این ناراحتی ها ، اکیداً توصیه می کنیم به پزشک مراجعه کنید و یا از سایت ucsfhealth.org مراجعه کنید

دیگر سلاح های ترسناک وجود ندارد (درمان)

اگر قرار بود از بین دو گزینه یکی را انتخاب کنید ؛ یکی شامل درد ، از دست دادن خون و بستری شدن در بیمارستان با احتمال عود بالا و دیگری با حداقل درد ، بدون از دست دادن خون و پیاده روی یک روزه بدون عود ، کدام را انتخاب می کنید؟

اولی جراحی معمولی و دومی لیزری پیشرفته است. درمان با لیزر با تکنولوژی روز دنیا زندگی ما را بسیار آسان کرده است. اگر به دلیل شکاف با مشکل روبرو هستید ، لیزر درمانی بسیار امکان پذیر را بیش از جراحی توصیه می کنیم.

با مراجعه به سایت عسل طبیعی ، از بهترین درمان شقاق مقعد استفاده کنید .

کارشناسان ما درمانی آسان و بدون دردسر را برای شما تضمین می کنند.

برخلاف خونریزی و درد در درمان جراحی ، ما یک درمان بدون برش ، بدون خونریزی داریم.

یک کیلو عسل طبیعی از سایت ما تنها چیزی است که برای از بین بردن کامل شقاق مقعد به آن نیاز دارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + هشت =