شقاق مقعدی و راههای نجات از آن

شقاق مقعدی یک تونل نازک است که از داخل مقعد تا پوست اطراف خارجی مقعد کشیده می شود ، که معمولاً در بین افرادی که سابقه آبسه مقعدی دارند دیده می شود. شقاق مقعدی اغلب زمانی رخ می دهد که آبسه به درستی بهبود نیابد و نتایج ناخوشایندی برای شما بوجود خواهد آورد که درمان شقاق مقعدی با عسل بهترین پیشنهاد است

در داخل مقعد ، تعدادی غدد کوچک وجود دارد. وقتی یکی از این غدد مسدود شود ، عفونت ایجاد می کند ، که بعداً به شقاق تبدیل می شود.

H:\00Hosseini\00my project\asaltabie.ir\0refrence\شقاق مقعدی\pic\Picosmos_Convert2\Anal-Fissure-Treatment-without-Surgery (1).jpg

علل را درک کنید

بین اسفنکترهای داخلی و خارجی غدد مقعدی قرار دارند. آبسه زمانی ایجاد می شود که خروجی این غدد مسدود شده و در نتیجه تجمع باکتری ها باعث ایجاد تورم از بافت ها و مایع آلوده می شود. این می تواند با گذشت زمان به سطح پوست گسترش یابد. شقاق مجاری است که در نتیجه این فرآیند ایجاد می شود.

علل شقاق مقعدی همیشه آبسه نیست ، اما شرایطی مانند سل ، مشکلات مربوط به روده یا حتی بیماریهای مقاربتی نیز می توانند از علل شقاق باشند.

مراقب این علائم باشید

از هر نوع بیماری که باشد ، درک علائم به معنای شناسایی بیماری در مراحل اولیه آن است. این نه تنها از عوارض جلوگیری می کند بلکه به شما در انجام درمان های اساسی یا حتی درمان های خانگی در برخی موارد ، در مراحل اولیه کمک می کند. علائم اصلی شقاق مقعدی عبارتند از:

تورم و درد در اطراف مقعد

 • درد هنگام حرکات روده
 • خونریزی هنگام دفع مدفوع
 • تخلیه از دهانه اطراف مقعد.
 • این زهکشی می تواند خونین باشد و بوی بدی خواهد داشت
 • تحریک روی پوست اطراف مقعد
 • یبوست
 • خستگی
 • تب و لرز

اگرچه برخی از این علائم ممکن است نشان دهنده برخی شرایط دیگر باشد ، اما توصیه می کنیم در صورت مشاهده هر یک از این علائم با پزشک مشورت کنید.

تشخیص

هنگامی که علائم شقاق مقعدی را مشاهده می کنید ، به پزشک متخصص در بیماریهای رکتوم و روده بزرگ مراجعه کنید. پس از بررسی علائم و سابقه پزشکی ، پزشک شقاق اطراف دهانه مقعد را بررسی می کند.

این تشخیص برای بررسی ترشحات گربه و عمق شقاق مقعد انجام می شود. پزشکان از روش های دیگری نیز برای تشخیص شقاق مقعد استفاده می کنند:

 1. آنوسکوپی : از وسیله ای برای مشاهده قسمت های داخلی مقعد و راست روده استفاده می شود.
 2. MRI یا سونوگرافی : تصاویر حاصل از این اسکن ها توسط پزشکان برای درک بهتر دستگاه شقاق استفاده می شود.
 3. کاوشگر شقاق : این تشخیص برای یافتن دهانه داخلی شقاق است. یک کاوشگر نازک از شقاق عبور می کند. یک قالب مخصوص تزریق می شود که پزشک با آن دهانه داخلی شقاق را کشف می کند.

اطلاعات بیشتری میخواهید کسب کنید به سایت healthdirect سربزنید

انواع شقاق

 1. درک نوع شقاق برای تشخیص بهتر مفید خواهد بود. انواع مختلف شقاق عبارتند از:
 2. شقاق کور: این نوع شقاق دو ساختار را به هم متصل می کند ، اما فقط در یک سر آن دهانه دارد.
 3. شقاق کامل: این نوع شقاق دارای دهانه هایی در انتهای داخلی و خارجی آن است.
 4. شقاق نعل اسبی: این نوع شقاق سطح پوست و مقعد را به هم متصل می کند اما تونل در اطراف مقعد می رود.
 5. شقاق ناقص: این نوع شقاق از پوست خارجی شروع می شود و بدون اتصال هیچ ساختار داخلی به بین آنها ختم می شود.

“عسل طبیعی ” برای درمان سریع

روش مرسوم درمان شقاق جراحی است . این شامل جراحی باز دردناک ، بستری شدن ، محدودیت رژیم غذایی ، یک ماه استراحت در تخت در اکثر موارد و پانسمان روزانه است. به همین دلایل ، اکثر افراد مبتلا به این بیماری از درمان خودداری می کنند و در سکوت رنج می برند.

سایت عسل طبیعی پیشرفته ترین فناوری های درمانی شقاق را برای شما به ارمغان می آورد.

درمان شقاق مقعدی با عسل شامل هیچگونه جراحی ، بستری و محدودیت رژیم نیست.

درمان آنقدر سریع است که می توانید فردا سر کار خود را شروع کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =