Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/likalair/public_html/asaltabie.ir/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 96

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/likalair/public_html/asaltabie.ir/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 283
راههای پیشگیری از شقاق مقعد - عسل طبیعی %

راههای پیشگیری از شقاق مقعد

شقاق مقعدی می تواند بسیار ناخوشایند باشد. پارگی در بافت در امتداد دیواره مقعد می تواند درد زیادی ایجاد کند و منجر به خونریزی شود. گاهی پیشگیری بهترین راه برای مقابله با این بیماری است. به همین دلیل است که رعایت این مراحل ساده بسیار مهم است.

فیبر ، فیبر ، فیبر

یکی از دلایل اصلی ایجاد شقاق مقعدی دفع مدفوع بزرگ ، سفت یا خشک است. یبوست یا فشار زیاد نیز می تواند منجر به بیش از آنچه برای آن چانه زده اید شود. یک راه خوب برای جلوگیری از هر دو یبوست ، دریافت فیبر فراوان است. هدف روزانه شما باید 20-35 گرم باشد و یا از درمان شقاق مقعدی با عسل استفاده کنید

آیا نیاز به دریافت فیبر بیشتر دارید؟ برخی از این غذاها را امتحان کنید:

غلات کامل ، از جمله بلغور جو دوسر ، ذرت بوداده ، قهوه ای ، برنج و نان های خاص

  • نخود و لوبیا
  • دانه و آجیل
  • میوه ها و سبزیجات
  • سبوس جو و گندم

اگر هنوز به اهداف فیبر خود نرسیدید ، می توانید مکمل های فیبر را نیز امتحان کنید.

H:\00Hosseini\00my project\asaltabie.ir\0refrence\شقاق مقعدی\pic\Picosmos_Convert2\blog_image_2-01-01.jpg

ورزش

یبوست در واقع می تواند ناشی از فعالیت کم یا خواب باشد ، بنابراین رعایت یک برنامه منظم تمرین می تواند از ایجاد شقاق جلوگیری کند. تمرینات قلبی ، ورزش با وزنه ، ورزش یا پیاده روی می توانند به شما در رسیدن به هدف کمک کنند. علاوه بر این ، شما در وضعیت بهتری قرار خواهید گرفت ، که دارای طیف گسترده ای از مزایای مکمل است.

صفحه ufhealth اطلاعات خوبی در مورد شقاق مقعدی میدهد

نگهش ندارید

نمی توانید زمان تماس طبیعت را انتخاب کنید. اما وقتی این کار را کرد ، مهم است که توجه کنید. وقتی آن را نگه می داریم ، مدفوع متراکم می شود و باعث بزرگتر شدن و دفع آن می شود.

با گذشت زمان ، نگه داشتن منظم حرکات روده می تواند ماهیچه های اطراف را ضعیف کرده و توانایی شما را در تشخیص زمان رفتن مشخص کند. به یاد داشته باشید ، وقتی باید بروید ، باید بروید.

هیدراته کردن

کم آبی بدن یکی از علل اصلی یبوست است. به علاوه ، اگر مصرف فیبر خود را افزایش داده اید اما آب کافی دریافت نکرده اید ، می توانید گرفتگی و گاز را تجربه کنید. همه مایعات کار نمی کنند. الکل و کافئین در واقع می توانند کم آبی بدن را بدتر کنند ، بنابراین مهم است که به آب بچسبید.

مقعد خود را سالم نگه دارید

رعایت این قوانین ساده هر روز می تواند سلامت کلی روده شما را بهبود بخشد و از یبوست جلوگیری کند. در توالت وقت بگذارید ، اما زیاد ننشینید.

مطمئن شوید که مقعد خود را بعد از هر بار دفع مدفوع تمیز می کنید ، و هنگام انجام این کار ، به یاد داشته باشید که از دستمال توالت خشک ، بدون بو و بدون رنگ استفاده کنید.

هنگام دفع مدفوع زیاد زور نزنید و حتماً مقعد خود را همیشه خشک نگه دارید.

پیشگیری از شقاق مقعدی با عسل

شما برای پیشگیری ابتلا به شقاق مقعدی میتوانید روزانه یک قاشق مرباخوری عسل میل کنید

در این صورت با خیال راحت به شقاق مقعدی مبتلا نخواهد شد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 3 =